Minsk Devlet Dil Üniversitesinde Rusça Kursu

En İyi Rusça Kursları 

Minsk Devlet Dil Üniversitesinde Rusça Kursu

Minsk devlet dil üniversitesinde Rusça kursu eğitimi almak isteyen kişilere özel yalın her ayı devam eden bir eğitim dönemini kapsar. Rusça bilindiği üzere Dünya üzerinde en çok kullanılan 3 dil olarak yaygınlaşmış ve Birleşmiş Milletlerin ana dili olan 6 dilin arasına girmeyi de başarmıştır. Dünya genelinde birçok kişi Rus diline hakim olarak iletişim sağlamakta ve bu da Rusçanın giderek önem kazanmasına sebebiyet vermektedir. Rus dilini en iyi bir şekilde Minsk devlet dil üniversitesinde Rusça kursu aracılığı ile öğrenebilir aynı zamanda dil öğrenirken kariyer planlamasını yapabilirsiniz.

Minsk Devlet Dil Üniversitesinde Rusça Kursu Nasıl Alınır?

Minsk devlet dil üniversitesinde Rusça kursu haftada 20 ders saati olarak öğrencilere sunulur. Bu ders saatleri bir ay içerisinde de 80 saat olarak verilmektedir. Rusça dil eğitimi bu konuda uzman öğretim görevlileri tarafından aktarılmaktadır. Bu üniversitelerde alanında uzmanlaşmış olan ve Belarus’ta dil eğitim liderleri eşliğinde Rusça dersi verilmektedir. Dışarıdan gelen yabancı öğrenciler için ise Rus dili edebiyatı fakültesinde bulunan tek üniversite olma özelliğini taşımaktadır.

Uygulanan ders kitapları ise üniversite tarafından temin edilerek öğrencilere sunulmaktadır. Ders verilen sınıflarda ise 12 kişilik mevcut bulunur ve Rusça kursu öğrenmek isteyen gruplardaki Türk öğrencileri arasından farklı topluluktaki öğrenciler de olabilir. Üniversitelerin uluslararası alanda dil üniversitesi olduğu için her ülkeden öğrencileri misafir olarak kabul etmekte ve en az 15 Rusça kursu grupları da devam eden kurslar arasında yerini almaktadır.

Rus Dilini Öğrenmek Üzere Programa Katılanlara Dahil Edilen Hizmetler

Minsk devlet dil üniversitesinde Rusça kursu eğitimi almak isteyen kişiler gelmeden önce davetiyenin çıkartılması, Belarus zorunlu seyahat sigortasının düzenlenmiş olması, vize anlamındaki evrakların kargosunun gönderilmesi ve evrakların Rusça tercüme ile noter onayları, büyükelçiliğe eğitim vize başvurusu takibi ve alım gönderim işlemleri, ayrıca çift yönlü uçak bileti hizmet planına dahil olan unsurlardır. Belarus’a gelen öğrencileri karşılama kayıtlarının yapılması şehrin tanıtılması ve dil kursundan sonra üniversite sertifikasının takdim edilmesi de verilen hizmetler arasındadır.

 

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply