Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Rusça Kursları

Minsk Devlet Dil Üniversitesi

Minsk Devlet dil üniversitesi 1948 senesinde Yabancı Diller Fakültesi adı altında kurulmuştur. Minsk Dil Üniversitesi günümüzdeki ismini 1993 senesinde almıştır. Devlet dil üniversitesi açıldığı günden bugüne çeviri yapacak ve Belarus Devlet kurumlarında görev alacak tercümanlar yetiştirmek amacıyla öğrenci yetiştiriyor. Üniversite kurulduğu günden bu yana 25.000 sayısından fazla dil öğretmeni ve çok sayıda yeni tercümanı Belarus’a kazandırmıştır. Minsk Devlet Dil Üniversitesi alanında oldukça başarılı olmuştur. Belarus’un lider dil üniversitesidir.

Belarus’ta dil eğitimine başlamak isteyen kişiler için Belarus dil okullarının yanı sıra Belarus ve Minsk Dil Üniversiteleri oldukça başarılı Rus dili eğitimi vermektedir. Bu anlamda dünya ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alır. Dünyanın her yerinden öğrenciler Rusça eğitimi almak adına ülkenin dil okullarına kayıt olurlar.

Minsk Dil Üniversitesi Öğrenim Süresi Nasıldır?

Belarus Minsk Devlet dil üniversitesi dünyanın her yerindeki öğrencilerden büyük talep görmektedir. Dil üniversitesinde hazırlık sınıfı eğitimi Eylül ayında başlar. Dil kursları ise ekim ayından başlayarak Ocak, Mart, Haziran ayı ve sonbahar başlangıcına kadar sürer. Fakat dil okuluna öğrencinin Rusça dil seviyesi iyi düzeyde ise herhangi bir ayda kayıt olabilir. Dili konuşabilme seviyesine göre kursa katılım süresi değişebilir.

Minsk Üniversitesinin yabancı kaynaklı kütüphanesi öğrenciler açısından oldukça faydalıdır. Zira üniversite, öğrenme kaynakları ve materyalleri açısından en güncel materyallerden faydalanır. Bu anlamda öğrenciye kaliteli öğrenim süreci sunar.

Minsk Devlet Dil Üniversitesinin Özellikleri Nasıldır?

Dünyanın her yerinden dil öğrenmek veya üniversite eğitimi almak için Minsk Devlet dil üniversitesi çok fazla tercih ediliyor. Zira bu üniversite Belarus’un göze çarpan eski bir eğitim kurumu olmasının yanı sıra en büyük dil üniversitesi olarak bilinir. Üniversite öğrencilere şu alanlarda doktora yapma şansını verir.

  • İletişim Bilimleri
  • Edebiyat ve Filoloji
  • Doğu Avrupa ve Avrasya çalışmaları
  • Rusça dili
  • Dilbilimi

Dil üniversitesinin öğretim üyeleri nitelikli akademisyenlerden oluşur. Alanında oldukça başarılı ve derin tecrübelere sahip, altyapısı güçlü kişilerdir. Aynı zamanda dil Üniversitesi dünya ülkeleri arasında hatırı sayılır üne sahiptir.
Minsk devlet dil üniversitesi ile Zor olan Rusçayı kısa sürede akıcı konuşarak öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply