Minsk Devlet Dil Üniversitesi Rusça Yaz Kursu

Rusça

Minsk Devlet Dil Üniversitesi Rusça Yaz Kursu

Minsk devlet dil üniversitesi Rusça yaz kursu eğitimi almak isteyen kişiler yılın belirli dönemlerinde kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Rusça kursları yılın her dönemi devam edebileceği gibi yaz aylarına özel olarak da verilebilir. Üniversite alanında uzmanlaşmış olan ve Belarus’ta dil eğitiminde lider olan eğitmenler aracılığı ile verilir. Yabancı öğrenciler için ise Rus dili ve edebiyatı fakültesi bulunan tek üniversite burada bulunmaktadır.

Ders kitapları teminini ise üniversite kendisi vererek sınıf mevcutları 12 kişiyi aşmamasına dikkat edilir. Öğrenci grupları Türk öğrencilerimizin olabileceği gibi dünyanın her tarafından farklı topluluklarda olan öğrenciler de gelebilmektedir. Çünkü bu üniversite Uluslararası bir Minsk devlet dil üniversitesi Rusça yaz kursu eğitimi vermektedir.

Yaz Döneminde Rusça Öğrenmenin Tam Zamanı

Minsk devlet dil üniversitesi Rusça yaz kursu Türkiye’de üniversitelerde verilen Rus dili ve edebiyatı, Rusça mütercim tercümanlık, Rus eğitmenliği gibi bölümlerinde eğitimlerine devam eden öğrencilerimiz tarafından tercih edilmektedir. İkinci yabancı dil olarak da Rusça tercih edenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Yılın her döneminde açılan Rusça kursları devam ettiği gibi haziran, temmuz, ağustos aylarında da 0 seviyeden kurslar verilebilmektedir. Devlet dil üniversitesine özel birebir Rusça kursları ise ayrı bir kategoride verilen hizmetlerdir. Bir haftada 10 akademik ders saati ya da 20 akademik ders saati şeklinde eğitimler verilebilmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Kayıt için gerekli olan evraklar ise ön kayıt için pasaport fotokopisi, diploma ya da öğrenim durumunu gösteren bir belge, 6 adet çekilmiş vesikalık resim, adli sicil kayıt belgeleri, ikametgâh belgesi, sağlık raporu ve HIV testi istenmektedir. Ayrıca konaklama üniversitesinin yurt bölümünde 2 veya 3 kişilik odalarda konaklama imkânı sağlanmaktadır.

Bu konaklama imkânları ise paket program ücretlerini eğitim süresi devam ettiği sürece dahil bir özelliktir. Rusça kursu öğrencilerinin Minsk’te bulunduğu süre içerisinde ise paket program ücretleri dışında sadece kişisel ve özel zevkler içerisinde bulunan giderler öğrencilerin cebinden çıkar. Diğer kalan tüm temel ihtiyaçlar paket program fiyatları içerisinde dahildir.

 

 

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply