Belarus'ta Yaşam
Belarus'ta Yaşam
Belarus’ta Yaşam

Belarus’ta Yaşam

Belarus, Beya Rusya olarak bilinen kültür cenneti olan bir ülkedir. 10 milyona yakın nüfusa sahiptir. En büyük ve renkli şehri olan Minsk şehri Belarus’un başkentidir. Belarus’ta yaşam oldukça keyifli ve kolay olmakla beraber güler yüzlü halka sahiptir. Ekonomisi genellikle üretim ve tarıma dayanmaktadır. Belarus oldukça güvenli ve konforlu bir ülke olmanın yanı sıra halkı kibar ve kültürlüdür. Belarus tarihi genel olarak Sovyetler döneminin öncesi ve sonrası olarak değerlendirilebilir.

Belarus’ta genellikle yaşam doğa ile iç içedir. Zaten ülkenin büyük bir kısmı ormanlık alanlar ile kaplıdır. Aynı zamanda Belarus’ta kadınlara oldukça değer verilmektedir. Nazik ve saygılı olmalarının yanı sıra geneli çalışan kadınlardan oluşmaktadır.  Orta Avrupa’nın kuzey doğusunda yer alan Belarus, kültür merkezi olarak da tanınmaktadır. Belarus herkesin en az bir defa ziyaret edip seyahat etmesi gereken bir ülkedir. Belarus’a gitmek isteyenlerin vizeye ihtiyacı bulunmamaktadır. Ancak sağlık sigortası istenmektedir.

Belarus’ta yaşam oldukça sağlıklıdır. İnsanları düzenli ve kaliteli besinler ile beslenmeye özen göstermektedir.  Belarus yemekleri, çoğunlukla et yoğunlukludur. Belarus yemeklerinin fiyatları da oldukça uygun ve her kesime hitap edecek şekildedir.

Belarus’ta Kaliteli Yaşam

Belarus kültür ve sanat şehri olmasının yanı sıra halkının saygılı, güler yüzlü ve kibar olması oldukça dikkat çekmektedir. Belarus’ta hava durumu genelde soğuk seyretmektedir. Kışları oldukça sert geçmektedir. Yaz aylarında ise sıcaklık ortalama 18 derecedir.

Belarus’ta dikkat çeken diğer özellik ise oldukça temiz olmasıdır. Bu durumdaki en büyük faktör devletin ve halkın özenli davranmasından kaynaklanmaktadır.  Böylece onca yeşil alana sahip ülke göz kamaştırıcı özelliğe sahip olmaktadır. Avrupa’nın en yeşil bölgelerinden biridir. Ülkenin dört bir yanında el değmemiş doğal güzellikler mevcuttur. Milli parklar, bahçeler, piknik alanları görülmekle beraber bu alanların temiz kullanıldığı gözlemlenmektedir.

Belarus’ta yaşam oldukça güvenilir ve konforludur. Etrafta polis görmek pek mümkün değildir. Bunu en büyük neden polislerin sivil olmasından kaynaklıdır. Buna rağmen suç işleme oranı oldukça düşük hatta yok denecek kadar azdır. Yaşamak kolay, konforlu ve fazlasıyla güvenilir olduğu dikkat çekmektedir

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply