Belarus Rusça Dil Eğitimi

Belarus’ta Rusça Kursları

Belarus Rusça Dil Eğitimi

Belarus Rusça Dil Eğitimi, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ve son zamanlarda ülkemizde büyük değer ve önem kazanan ve çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir. Rusya, eski Doğu Avrupa bloğu ve Orta Asya ülkeleriyle hızla gelişen ticari, kültürel, ekonomik ve turistik ilişkilerimiz ile ülkemizin birçok alanda Rusça bilen nitelikli insan kaynağına ihtiyacı vardır.

İçinde bulunduğumuz dönemde özellikle turizm sektöründe oteller ve seyahat acenteleri Rusça bilen personel sıkıntısı yaşıyor. Bu nedenlerle turizm başta olmak üzere birçok alanda Rusça konuşanlar kolaylıkla iş bulabilmekte ve talep görmektedir.

Belarus Rusça Dil Eğitimi, Rusça öğrenmek isteyenler için yüksek kaliteli eğitim, huzurlu ve güvenli bir ortam ve çok ekonomik koşullar sunmaktadır. Rusya son yıllarda uluslararası bir pazar olarak kabul görmüş, iş ortaklıkları ve Rusya’nın yaygınlaşması nedeniyle ülkemize giren Rus turist sayısı artmış, Rusya son yıllarda Rusça’yı en popüler dillerden biri olarak sıralamıştır. Turizm bu nedenle Rusça bilen personel gerektirir. Belarus’un Minsk şehrinde her yaş için geliştirilmiş Rusça kursları alarak pazardaki yerinizi şimdiden ayarlayabilirsiniz.

Belarus Rusça Dil Eğitimi Nedir?

1992 yılında kurulan Minsk Devlet Dilbilim Üniversitesi, yabancı dil eğitimi alanında uzmanlaşmıştır ve bu alanda lider olarak kabul edilmektedir. Belarus Devlet Pedagoji Üniversitesi, ilkokul ve ortaokullar için matematik, kimya, fizik, psikoloji, coğrafya, tarih, dil ve diğer konularda öğretmen yetiştirme konusunda uzmanlaşmış, Belarus’taki en eski üniversitelerden biridir.

1992 yılında eğitime başlayan üniversite, yüksek lisans ve doktora programları ile 42 farklı alanda eğitim vermektedir. Üniversitenin uluslararası işbirliği sayesinde yabancı öğrenciler de burada eğitim görebilir. 1,5 yıllık hazırlık kursları ve yaz kurslarında Rusça öğrenme fırsatı isteyen herkes geçerli bir kavramdır.

Her iki üniversitede de programları başarıyla tamamlayan öğrencilerin verdiği diploma ve sertifikaların uluslararası geçerliliği vardır. Ayrıca, tüm çalışma materyalleri Üniversite Kütüphaneleri tarafından sağlanmaktadır.

Üniversite, uluslararası işbirliği yoluyla çok sayıda yabancı öğrenciyi kendine çektiği için, diğer yabancı öğrencilerle birlikte Belarus Rusça Dil Eğitimi kapsamında Rusçayı sıfırdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca Minsk Devlet Dilbilim Üniversitesi 26 farklı dilde yabancı dil eğitimi vermektedir. Kaldığınız süre boyunca Rusya dışında farklı diller ve kültürler hakkında bilgi edinme fırsatınız var.

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply