Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

minsk-rusca-kursu

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Belarus Minsk eyaletinde yer alır. Üniversitenin kampüsü şehrin merkezindedir. Konum olarak öğrencilerin kolaylıkla ulaşabildiği bir yerde olan üniversiteye dünyanın her yerinden öğrenci kayıt olmaktadır. Üniversitenin yakınlarında öğrenci yurtları bulunur. Bu okulda Rusça dil eğitimi almak isteyen veya Üniversite öğrenimi görmek isteyen öğrenciler okulun anlaşmalı olduğu yurtlara kolaylıkla yerleştiriliyor. Devlet Teknoloji Üniversitesi kampüsü şehre yakın olması ve konum olarak alışveriş merkezlerine olan yakınlığı sebebiyle tercih ediliyor.

Üniversitenin yurtlarında yaşama şartları öğrenciler açısından oldukça elverişlidir. Yurtlarda odalar 2 veya 3 odalıdır. Öğrencilerin güvenliği açısından yurda giriş ve çıkış saatleri tüm gün boyunca kayıt altına alınmaktadır. Öğrenciler bu yurtlarda güvenilir şekilde yaşamaları mümkündür.

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Kayıt için Gerekli Evraklar

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi kaydını tamamlayabilmek için öğrencilerden birtakım evraklar istenmektedir. Bu evraklar öğrencinin dosyasına eksiksiz olarak yer almalıdır. İstenen evraklar şöyledir:

  • Pasaport fotokopisi özellikle ön kayıt sırasında isteniyor.
  • Diploma veya öğrenim belgesi
  • Altı tane vesikalık fotoğraf
  • Sağlık raporu
  • Adli sicil kaydı
  • İkametgâh belgesi
  • HIV testi

Bu evraklardan birinin eksik olması halinde kayıt tamamlanmayacaktır. Dolayısıyla Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesinde eğitim alabilmek için kayıt hususlarına özen gösterilmelidir.

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Olanakları Nelerdir?

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Belarus’ta yer alan oldukça iyi eğitim veren üniversitelerden biridir. Dolayısıyla dünyanın her yerinden öğrenciler bu üniversitede eğitim almayı isterler. Üniversitenin bu denli kabul görmesinin en önemli sebebi eğitim şeklinin uygulamalı verilmesidir. Bu eğitim tekniği ile öğrenciler daha pratik olabiliyorken aynı zamanda kendilerini geliştirebilmek için farklı kurslarla tanışırlar. Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesinden başarıyla mezun olan kişiler rahatlıkla okul sonrasında ki kariyer hayatlarına daha kolay adapte olabiliyor.

Üniversitenin sağlamış olduğu eğitim sonucunda öğrenciler iş dünyasında daha pratik ve akılcı çözüm üretiyor ve bu sayede de daha hızlı ve başarılı projeler oluşturabiliyor. Üniversitenin öğrenim süresi boyunca İngilizce ve Rusça olarak eğitim sunması öğrencilerin iş yaşamlarında oldukça faydalı çalışmalar yapabilmesine olanak sağlıyor.

 

 

 

 

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply