Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusça Yaz Kursu

Belarus'ta Yaşam

Belarus Devlet Teknoloji Üniversitesi Rusça Yaz Kursu

Rus dili Dünya üzerinde sıklıkla konuşulan 3 dil arasında yer almasından dolayı gün geçtikçe önemi artmaktadır. Bu artış neticesinde ise Rus diline hakim olmak isteyen öğrenciler ya da iş adamları Rus dilinde eğitim veren ve pratik yapma imkanı sunan devletlerde kursları araştırmaya başladı. Belarus devlet teknoloji üniversitesi Rusça yaz kursu başvuruları genel anlamda ilkbahar mevsimlerinin gelmesiyle birlikte kayıt süreleri de başlamaktadır. Rusça kursuna başvuran kişilere özel olarak paket programlar sunulmakta.

Belarus devlet teknoloji üniversitesi Rusça yaz kursu paket programları

Belarus devleteknoloji üniversitesi Rusça yaz kursu eğitimi almak isteyen kişilerin Türkiye’de bulunan şubelerinden bilgi almak mümkündür. Bu anlamda belirli aralıklarla paket programlar öğrencilerin ya da Rus diline hakim olmak isteyen kişilerin hizmetine sunulmuştur. Öğrencilerin genel anlamda yaz tatillerinde boş olduğu düşünülürse yaz tatilindeki paket programlar daha fazla rağbet görür. Rus diline hakim olmak için tavsiye edilen dönem ise 9 ya da 10 aylık bir dönemi kapsamaktadır. Ancak yaz kursuna başvuran öğrencilere farklı ve sıkıştırılmış bir paket programı hazırlanır. Bu paket programların içerisine genel anlamda tüm temel ihtiyaçlar alınmıştır. Konaklama eğitim masrafları yeme içme gibi birçok masraf bu paketin içine dahil edilmiştir. Pakete dahil olmayan kalemler ise kişisel olarak yapılan harcamalardır.

Rus dinle hakim olmak neden bu kadar önemli bir hal aldı

Belarus devlet teknoloji üniversitesi Rusça yaz kursu eğitim almak son zamanlarda Türkiye ve Rusya’nın ilişkilerinin artış yaşanması sonucunda oluşmuştur. Ancak günümüzde Rusya Ukrayna Savaşı’ndan dolayı daha öncesinde Rusya’da verilen Rus dili edebiyatı kursları bu sebepten dolayı belarus’a yönlendirilmiştir. Belarus eğitim anlamında oldukça gelişmiş ve yaşam standartları da yüksek bir şehirdir. %99 konuşma dilinin Rusça olmasından kaynaklı olarak burada Rusça kursuna giden kişilerin günlük yaşamda da pratik yapmaları mümkün hale gelmektedir. Bu programa katılan kişilerin günlük yaşamda Rusça konuşmaları neticesinde hem aksam alınarak kusursuz bir şekilde Rusça konuşulacak hem de uzun yıllar unutulmayan bir dile sahip olunacaktır.

 

About the author

Minsk Rusça Kursu

Leave a Reply