Minsk Restaurant

MİNSK RESTORANT:

Belarus Cumhuriyeti başkent Minsk'te dünyanın her kültürü adına her damak tadına uygun yiyecek bulabilirsiniz, ancak yabacı uyruklu vatandaşların tüketmek istediği ürünler ; farklı ülkelerden yiyecek ürünleri giriş yaptığı için; marketlerde ve Restaurantlarda , Belarus Restaurantları ile karşılaştırma yaptığımızda daha pahalı olmaktadır. Bu şehirde yemekler çok kötü değil. Ama çok miktarda domuz eti kullanıyorlar. Bunun dışında çorbaları gayet güzel. Kremalı mantar çorbası, özellikle tatmanızı önereceğim bir lezzet.

Belarusta dana eti bulmak 5 sene öncesine kadar imkansız gibi bir durumdu; ancak belarusta ayşayan türkler içerisinden bazı türk abilerimiz; burada helal kesim belarusun küçük köylerinde temiz havada yetiştirilmekte olan; et kesimi yapılmakta; Belarus halk pazarında kiralamış oldukları küçük alanda satış yapmaktadırlar. Özellikle bazı barlardaki özel yapım, taze biraları mutlaka tatmalısınız.

Yemekler genellikle lezzetli. Dünya mutfaklarını bulmak mümkün. Geleneksel yemeklerinde mantar ve patates ağırlıklı olarak kullanılıyor. Ayrıca her türlü et kullanılmaktadır. Etler çok lezzetli. Mantar çorbası, muhteşem bir tat. Mutlaka tadın. Yemeklerde bazı restoranlarda, canlı müzik sunuluyor. Özellikle Tarkan şarkılarını duyarsanız, şaşırmayın.

Restoranlar hakkında, birkaç bilgi vermek gerekirse: Astara restoran (Azerbeycan yemekleri sunuluyor), Salon restoran (yemekleri çok lezzetli, özellikle salatası ve ızgara somon tercih etmelisiniz), Üzüm restoran (park içinde, şık bir restoran. Salata ve et yemekleri muhteşem). Bunlar dışında Goodwin, James, Il Patzio (güzel İtalyan yemekleri sunuluyor) , keyifli yemekler yiyebileceğiniz yerlerden birkaçı. Bir de, çok sevilen “0.5” denilen bir restoran var. Burada canlı müzik eşliğinde, tavuk ve bira önerebilirim. Restoran hemen beyaz kilisenin yanında. Bir porsiyon yemek için 10-15 dolar ödemeniz yeterli. Her ne kadar yurt dışında olsanız da, Türk yemekleri tercih etmek isterseniz, hemen Tren İstasyonu yanında, sahibi Türk olan ve Türk yemekleri yapan, bir lokanta var.

Bunların dışında tanıdık tatlar isterseniz McDonalds, Valilik caddesi üzerinde bulunuyor..