admin

admin

Eposta: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:21

Rusça Padejler

  Rusçanın ( Rus dilinin ) en zor bölümü ise; Rusçada Padejler ( ismin halleri, ismin 6 hali dilbilgisi konusudur. Rusça Padejler konusu tüm Rusça öğrenmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin en fazla zorlandıkları konu olup; Rusça ana dili olanların dahi bile hata yaptığı tam kurallı konuşmakta zorlandığı en temel bölümdür.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:18

Minsk Devil Mice

Beyaz Rusya Belarus başkent Minskin en merkezi bölgelerinden biri olan Nemiga da 24 saat (Круглосуточно) açık internet cafe bulunmakta, kafenin ismi Devil Mice'dır. Devil Mice müşterilerine 3 farklı kategoride konsep  hizmet vermekte; adlandırmak gerekirse, ucuz, uygun dedikleri standart bilgisayarlar dışında 2 ayrı Vip odası mevcut olup internete girilecek bölge ile Play Station oynanacak bölümler her biri farkli bloklara ayrılmış şekilde düzenlenmiştir.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:17

Rusça ? Belarusça ?

Belarus (Beyaz Rusya) Ülkesinin ana dili kayıtlarda Belarusça olarak gözükmekte; ancak Belarusçayı Ülke genelinde yerli halk içerisinde hiç bir şekilde duyamazsınız. Belarusçayı toplu taşıma anonsları ve dışarı da dolaşırken gezerken okuyacağınız tabelaların metro durak isimlerinin hem Rusça olarak, hem Belarusça olarak görmeye alışacaksınız..   (TÜRKİYE ) GLOBAL VİZYON YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI  (BELARUS) COMPANY SEVİNDİK 
Belarus Baskent Minsk Devlet Dil Bilimleri Unuiversitesi her sene Ocak baslangicli 5 aylik kurs programi acilmakta;ancak 1 ay ille 5 aya kadar isteginiz surede kayit  olabilirsiniz. 1 Mart baslangicli 10 aylik Rusca Kursu duzenlenmekte,  1 Haziran baslangicli Rusca Kursu Yaz Programlari organize edilmekte sureleri 1 ay ile 3 ay arasi olmaktadir. 1 Agustos baslangicli Rusca Kursu ise yin 10 aylik Rusca Kursu programini kapsamaktadir.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:13

Belarus Rublesi

2014 yili 25 Aralık tarihi itibari ile 1 Amerikan Dolarının Beyaz Rusya Belarus rublesi karşılığı 11.800'e yükselmiş olup, 2015 yılı ortalarına kadar bu artışın küçük, ufak miktarlar ile sürekli artış göstermeye devam edecektir. 2015 7 Ocak tarih itibari ile 1 abd doları 13.000 rubleye yükselmiştir. 2015 sonlarına yaklaşıyorken son durum 1 ABD amerikan doları 1 $ 18.450 Belarus Beyaz Rusya rublesine denk gelmektedir.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:12

Belarus Ekonomi

Beyaz Rusya en son 4 sene önce 2010 yılının ortalarında büyük bir ekonomik kriz yaşamış olup: 4 yıl sonra 2014 yılının sonlarında başlayan 2015 yılının tamamında etkisini göstermeye devam edecek yeni bir ekonomik kriz sürecine girmiş bulunmakta olup, her gecen gün Amerikan Dolarının Beyaz Rusya Rublesi karşılığı değeri artış göstermekte, bu durum Belarus yerli halkının korkulu rüyası olmuş durumda iken Beyaz Rusya Cumhuriyetin de yabancı uyruklu vatandaşlar içerisinde okuyan olsun, çalışan olsun, dolar üzerinden maaş alan ve Üniversite öğrencileri adına Ailelerinin dolar olarak para göndermeleri sayesinde elinde Amerikan Doları bulundurma şansına sahip olan herkes için büyük bir avantaj sağlamış bulunmakta, ve yabancılar arasında bu gelişme memnuniyet ile karşılanmıştır. Bu durumdan dolayı dolar değer kazandığı için Minsk ev kiralarında yüzde 30 oranında ucuzlama otel Ücretleri bütün konaklama seçenekleri için ücretler çok uygun makul rakamlara inmiş bulunmaktadır.  8 OCAK 2015  Minsk - Beyaz Rusya - BELARUS     Ogun SEVINDIK
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:10

Rönesans İnşaat Minsk Proje 2

Uluslar Arası Müteahhit sıralamasında 250 holding arasında 54 basamakta kendisine yer bulmayı başaran Türk inşaat firması Rönesans İnşaat Beyaz Rusya da son dönemde ki bir çok firmanın gözdesi durumunda bulunmuş olan; Türkmenistan Konsolosluğu binası yapımını üstlenmek için ihaleyi kazanmış bulunmaktadır. Rönesans İnşaat Beyaz Rusya da ki Türkmenistan Konsolosluk binasının çalışmalarına 10 Ekim 2014 tarihinde başlamış olup, Rönesans İnşaatı yönetim kurulunun yaptığı açıklamada söz konusu projelerini 2016 yılının Mart ayının sonlarına doğru tamamlamayı hedeflediklerini belirtmişlerdir. Beyaz Rusya da proje yapımı için organize edilen açılış töreninde Beyaz Rusya Cumhuriyeti adına Sayın Aleksandrie Lukasenko, Türkmenistan Cumhuriyeti adına Sayın Gurbangulu Berdimuhamedof, Rönesans İnşaat adına ise; Rönesans İnşaat Onursal Başkanı Erman Ilıcak önderliğinde Rönesans İnşaat yöneticileri de hazır bulunmuşlardır. Türk İnşaat firması Rönesans Holding tarafından Türkmenistan Konsolosluk binası inşaatı projesinin yaklaşık olarak 25  milyon dolarlık bir yatırım olduğu açıklaması yapılmıştır.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:08

Belarus Para Birimi Bilgi

Beyaz Rusya (Belarus) Cumhuriyeti para birimi olarak Belarus Rublesini kullanmakta, demir madeni para kullanmamaktadirlar. Rusya'nin kullanmis oldugu Rus rublesi tamamen kendini ozgu bagimsiz bir para birimidir Belarus Rublesi. Beyaz Rusya (Belarus) ulke genelinde her yerde sadece Belarus Rublesi ile adim atabilir, dolar ile harcama yapmaya kalkisirsaniz Belarus'da hic bir sekilde kabul edilmeyecek, ve sizi en yakin dolar bozdurma burosuna yonlendireceklerdir. Belarus Cumhuriyetin'de hic bir yerde kredi kartiniz ile taksitli harcama yapamamaktasiniz. Belarus Cumhuriyeti suan ki mevcut durumda kendi para biriminde 6 sifiri henuz atmamis, bunyesinde bulundurmaktadir.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:07

Belarus Minsk Yeni Ekonomik Kriz

Beyaz Rusya (Belarus) yeni bir buyuk ekonomik kriz eşiğinde olduğu, bu ekonomik kriz başlangıcı öncesi fırtına öncesi sessizlik olağanüstü bir hal almış durumda, gelişmeleri an ve an sitemizi takip ederek öğrenebilirsiniz.
Cumartesi, 11 Nisan 2015 10:05

Basit Temel Rusça

Привет    Как дела Как Вы Пожаваете  Что ты делагешь Мне 25 лет Меня зовут Хакан я из Турции  Мой Радной Город Стамбул Какой Хороший День Сегодня не Плохая Погода Мне Скучно я Мне Нужен  Мне Нада Кто=то Пришел Что Он Хочет Пить чай или американо Куда мы едем Куда вы идёте я пешком а я на машине во сколько  Где Они в каком кафе мы встретимсья  
Sayfa 1 / 3