123

Minsk Eğitim - minskegitim.com.tr YAYINDA 

sample image Minsk Eğitim Resmi Web Sitemiz Yayında. Ayrıntılar... Devamı

Minsk Hakkında 

sample image Minsk'de yaşam hakkında ayrıntılı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz...Devamı

Belarus Eğitim - belarusegitim.com.tr YAKINDA 

sample image Belarus Rusça Kursu Web Sitemiz Yayında...Devamı

Kayıt | Öğrenci Girişi 

Takvim 

« Ocak 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Minsk Eğitim olarak Belarus ve Minsk de Tarafımızca Okullara Kayıt Yaptırılmış Tüm Öğrenci Arkadaşlarımıza Başarılar Dilerim.

Ogün Sevindik

Online Durumu 

678 ziyaretçi ve Kullanıcı yok çevrimiçi

Blog 

sample image Minsk de yaşam ve eğitim olanakları için haberleri takip edin... Bloğa Git

Eğitim Takvimi 

sample image Minsk Üniversitelerinde eğitim takvimi ve ayrıntılar için... Devamı

Minsk Rusça Kursu - minskruscakursu.com.TR

Minsk Rusça Kursu - Belarus Rusça Kursu

                           

                             COMPANY SEVİNDİK 

MİNSK RUSÇA KURSU    MİNSK EĞİTİM

                             OGÜN SEVİNDİK

(Belarus) Company SEVİNDİK ile Minsk Rusça KursU.

 (İ)nternational (E)ducation (F)airs of (T)urkey 

17 Ekim 2015  Fuar videomuzu izlemek için tıklayınız.

Beyaz Rusya Cumhuriyeti olan başkent Minsk'te

Minsk Rusça Kursu ve Üniversite Eğitimi Programları.

Beyaz Rusya'da Resmi anlaşmalı olduğumuz Üniversitelerimiz :

Belarus Devlet Pedagoloji  Üniversitesi. 

Minsk Devlet Dil Üniversitesi.

Önemli detay:

Üniversitelerin her 2 side Minsk şehir merkezindedir.

Not: Ekim 2015 // Mart 2016 dönemlerinde İstanbul ; Ankarada

Company SEVİNDİK Belarus Tarafı ;

İnternational Education Fairs Of Turkey -

Türkiye'nin en büyük yurt dışı eğitim fuarına katılıp; 

Belarus başkent Minsk'i vede anlaşmalı olduğumuz Üniversitelerin tanıtımını gerçekleştirdik.

Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesinde sene içerisinde her ayın başında açılan MİNSK RUSÇA KURSU programı bulunmamaktadır.

minsk rusça kursu

Belarus Pedagoloji Üniversitesi bünyesinde yıl boyunca her ay başlangıçlı Minsk Rusça Kursu dil programı bulunmaktadır. 

Haydi Belarusa ; Başkent Minske Rusçayı yerinde öğrenmeye.

Belarus Devlet Pedagoloji Üniversitesi; Belarus Başkent Minsk Şehrinin en merkez noktasında ( MİNSK HOTELE ; T.C MİNSK BÜYÜKELÇİLİĞİ (KONSOLOSLUĞA) yürüme mesafesinde ( 1 dakika) yer almakta; Belarus Başkent Minsk'in Bağdat Caddesi şeklinde ifade edilmekte olan; NEZAVİSİMOSTİ Ana caddesi üzerinde (SOVETYSKAYA ) sokağı No: 18'de bulunmakta; eğitim vermektedir.

Company SEVİNDİK İLE BELARUS BAŞKENT MİNSKTE BELARUS DEVLET PEDAGOLOJİ ÜNİVERSİTESİNDE RUSÇA DİL EĞİTİMİNE DAVETLİSİNİZ.

BELARUS başkent Minsk'te yılın her döneminde düzenli şekilde organize etmekte olduğumuz Minsk Rusça Kurs.(ları) hakkında detaylı ve gerekli bilgiler : 
MİNSK RUSÇA KURSU süreleri (1 ; 2; 3;  5 - 7 - 8 ....en uzun program 10) ay olacak şekilde MİNSK RUSÇA KURSU eğitim programları Minsk Devlet Dil Üniversitesi için hazırlanmış bir çok farklı seçenekler ile fırsatlar sunmaktayız.

Beyaz Rusya (Belarus)'da MİNSK RUSÇA KURSU düzenlenen ; organize edilmekte olan Üniversitelerin bazılarında MİNSK RUSÇA KURSU sürelerinde değişiklikler,

farklılıklar görülebilmekte ; ancak sadece Minsk Devlet Dil Üniversitesi bünyesinde bulunan Üniversitenin esas ana temeli amacı sadece Rusça dil eğitimi ağırlıklı olduğu için; sürekli devam etmekte olan farklı seviyelerde kurslarımızda devam etmekte ; ancak her ay başı düzenli ; sistemli olarak başlayan MİNSK RUSÇA KURSU  programı mevcut hali hazırda bulunmamakta ; yer almamaktadır.

MİNSK RUSÇA KURSU 10 aylık rusça dil eğitimi , MİNSK RUSÇA KURSU eğitimini , öğrenimini başarılı bir belge ve sonuçla bitirecek , bitiren her MİNSK RUSÇA KURSU kursiyerimiz program sonunda Rusçaya (Rus dili)'ne ait bütün ; tüm temel alt yapı bilgilerini tamamen bitirmiş bulunacaktır. 

BELARUS başkent Minsk'de 10 ay süreli MİNSK RUSÇA KURSU eğitim - öğrenimi bitimi sonrası vakit , zaman ve maddi imkanlar gibi durumlar göz önünde bulundurularak arzu eden , arzu edecek kursiyer arkadaşlarımız ; ileri seviyede ki (Rusça Kursu) programlarına da katılabilir ayrıca ; bu sayede önümüzde ki gelecek yüz yılın ticaret dili olarak tüm dünyada kabul edilen RUSÇAYI  (RUS DİLİ)'Nİ çok iyi derece ve seviye de öğrenecek olup ; BELARUSTA MİNSK RUSÇA KURSU ile RUSÇAYI aktif bir şekilde yerinde öğrenip konuşacaksınız , profesyonel Rus gibi aksanlı ; doğru kurallı ; grammerli hatasız Rus dilini bir şekilde kurallarına uygun olarak kullanabilecek ve Rusçayı öğrenebilmek için Rusça dil kurslarına katılmayı gerek duymayan bazı arkadaşlara konuşacağınız bu doğru , net Rusça ile en iyi cevabı verebilir ; ve başta Turizm ve Ticaret alanları olmak üzere ; çoğu özel sektörde kursiyerlerimize MİNSK RUSÇA DİL KURSU eğitimi sonrası iş hayatında çok büyük avantaj büyük bir artı olarak iş başvurusu yapacağınız sırada ve cvniz de sizleri rakiplerinizin önünde olmanızı sağlamış olacaktır.

BELARUS başkent MİNSK'te MİNSK RUSÇA KURSU organize edilen Üniversiteler de ders programı hafta içi her gün ders yapılacak şeklinde karar verilmiş olup; günde 4 saat (1 saat 40 dakika) eğitim verilmekte ; toplamda ise her gün kendi içerisinde 80'er dakikadan olmak üzere 2 blok olarak ders şeklinde müfredat ta yer almaktadır.

BELARUS (BEYAZ RUSYA) CUMHURİYETİ yabancı uyruklu tüm öğrenciler için başkent Minskte son senelerde  en iyi yabancı dil eğitimi veren şehir olarak ön plana çıkmış ; ve zaman içinde de daha da ün yapmaya devam etmektedir.
MİNSK RUSÇA KURSU derslerin düzenlendiği Üniversiteler de haftada en az 20 saat ayda ise ; en az 80 saat Minsk Rusça Kursu Rusça Dil Eğitimi dersleri verilmekte ; anlatılmaktadır.
Belarus Cumhuriyetinde Üniversiteler'de sınıf mevcutlarımız ortalama en az 4 - 5 ile en fazla 10 - 14 arasında farklılık göstermekte, Üniversite idari işler tarafından her sınıf için belirlenen kontenjanlar dolmadığı durumlarda ise; Üniversite Yabancı öğrencilerden sorumlu dekanımız tarafından ek sınıflar açılmaktadır.
Beyaz Rusya'da sınıflar'da Uluslararası öğrenciler ile beraber ders yapılmakta, hocalar dersler de sadece Rusça konuşmaktadırlar.
Dünya üzerinde 325 milyon dan çok daha fazla büyük bir insan topluluğu Rusçayı Resmi lisan olarak ana dili seçmiş bulunmakta, konuşmaktadırlar.
Rusça gerçekten çok zor bir lisandır. Rusça için kolay bir lisan diyen kesimler  ve kurumlar önce kendilerini sonra çevresinde ki  insanları, öğrencileri yanıltmaktadırlar.
Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesinde Rusça Kursu eğitimi aldığım zamanlarda Üniversitede'ki bir derste hocamız 1 lisan 1 insan fakat; bu lisan Minsk Rusça Kursu ise 3 insandır ifadesini ders içinde sıkça dile getirmiştir. Rusça günümüzün ve gelecek yüz yılın özellikle ticaret sektöründe en önemli resmi dil olma yolunda her geçen gün ilerleme kaydetmeye devam etmektedir. Rusça'nın alfabesi kiril alfabesidir. Rusça, Türkçe gibi yazıldığı gibi okunan bir lisandır.

Rusça'da her kelimede, fiil'de, sıfat da vurgu bulunmakta ve her kelime de uzatılması gereken vurgu farklı harflerde bulunmaktadır. Rusça'nın en çetin bölümlerinden biri ise; bu vurgu kısmı ve kelimelerin 3 cins olarak ayrılması ve Rusça grammeri'dir. Türkçe'de 1 tane benim demek var iken, bu durum Rusça'da 4 farklı benim demek var olup, kelimenin cinsine göre değişiklik göstermektedir.
Rusça öğrenen ve Rusça ile yakından ilgilenen her öğrencinin en büyük sorun yaşadığı bir diğer bir konu ise; Rusça'da hareket fiilleridir.

Rusça'da yaklaşık 75 'hareket fiili' bulunmaktadır. Rusça Dil Kurslarında ilk 5 ay sonunda padejler (ismin halleri)  Rusça'nın en önemli büyük bir bölümü derslerde bitirilmektedir. 
Rusçayı ne kadar zaman içerisinde öğrenebilirim sorusuna cevabım, 3 ayda çok bilgi öğrenen de gördüm, 10 ayda hiç bir şey öğrenemeyen de gördüm, benim şahsi görüşüm, ne kadar zamandır Belarus ta olacağınızdan, yaşayacağınızdan daha çok Belarusta iken ne derece ciddi bir şekilde Rus dili ile ilgilenmeniz ile doğrudan alakalı olduğudur.

Yurt dışından farklı ülkelerde farklı yabancı lisanları öğrenme uğraşı içerisinde olan ve öğrenen bütün değerli öğrenci arkadaşlarımızda bildikleri gibi her lisan tekrar edilmediği takdirde unutulmakta ; fakat İngilizce'ye nazaran Rusça için hiç bir alt yapı bilgisini sahip olmayan arkadaşlar için dersler'de kopukluk yaşanmaması için dersleri kaçırmamalarını ve çok sıkça tekrar etmeleri tavsiye edilmektedir.

Rusça Dil Kurslarında derslerde hocanın anlattıklarını anlamadığınız zamanlarda bile en azından kulak dolgunluğu ; kulak aşinalığı olduğu gerçeğini unutmamak da fayda olduğu için dersler de sonuna kadar bulunulması tavsiye edilmektedir. 

Üniversitede Rusça Dil kursu eğitimi aldığınız süre içinde her gün ders bitiminde sınıf hocanız tarafından düzenli olarak ev ödevi verilmekte, bu ödevleri yapmanız öğrenmiş olduğunuz konuyu tekrar etmek pekiştirmek avantajlı olarak sizlere geri döneceği gibi sınıf hocanız tarafından her öğrenci takip edilmekte ve hoca her gün için ayrı ayrı kendi defterine not tutmakta ve hazırlık dekanına teslim etmektedir. Minsk Rusça Dil Kursu süresince yapacağınız devamsızlık süreleri de Rusça Kursu eğitim programınız sona erdiğinde Üniversite'den alacağınız 'Sertifika' üzerinde yazılı olarak bulunacaktır. 

Rusça'da en zor ve en detaylı konu padejler (ismin halleri, ismin 6 hali) konusudur. Rusça'da kelimeler erkek cins, dişi cins, nötr cins olmak üzere 3 farklı gruba ayrılmaktadırlar. 

Minsk Rusça Dil Kursları için yaş sınırı aranmamakta, İlkokul, Ortaokul veya Lise ne mezunu olduğunuza bakılmaksızın dileyen herkes Belarus Cumhuriyetin'de Rusça Dil Kursu eğitim programlarına katılabilmektedir.

Arzu eden öğrenciler istediği Üniversite bünyesinde Hazırlık fakültesi eğitimi alabilir, bölüm (fakülte) okumak isteyen öğrenci arkadaşlar için okunması düşünülen bölüm hangi Üniversite'de bulunmakta ise ; o Üniversitenin Hazırlık programı eğitimi alınması daha yerinde bir karar olduğu gerçeğini dikkate almamızda yarar bulunmaktadır.

Rusça Kursu için hazırlanan ders programları içerik olarak bölümle (fakülte) deki derslerinizde zorlanmamak adına yardımcı olması açısından çok ciddi bir katkı sağlamaktadır.

Hazırlık Fakültesinde Rusça Rus dili grammeri dışında alacağınız diğer ortak derslerde fakültede ki ders programınız ile ilgili paralel olduğundan ötürü tavsiye edilmekte , eğitim sonunda alacak olduğunuz hazırlık diploması ile istediğiniz Üniversite'ye kayıt olmaya hak kazanırsınız.

Belarusta Üniversitede okumak istediğiniz bölüm Rusça Mütercim Tercümanlık bölümü ise Belarus'da sadece Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesin'de bu fakülte bulunmaktadır.

Minsk Devlet Dil Üniversitesin'de yabancı uyruklu tüm öğrenciler adına Minsk Rusça Kursu veya hazırlık eğitimi D blok'ta (korpuz) d'de yapılmakta , bölüm okumak isteyen arkadaşların dersleri ise ağırlıklı olarak B blokta yapılmakta olup, ortak derslerde a blok veya d blokta ders yapılmaktadır. Belarus Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesin'de Minsk Rusça Kursu eğitim saatleri sabah 09:45 - öğle 12:35 arasında olup, hazırlık fakültesi dersleri ise ;

13:00 - 17:30 arasında dersler yapılmaktadır.

Hazırlık fakültesinde ara sıra , çok nadir bazı haftalarda sınıf hocanızın takdirine kalmış olarak cumartesi günü içinde ders yapılabilmektedir. Ankara Ösym tarafından Rus Dili ve Edebiyatı bölümü ve sadece Rusça'dan İngilizce'ye Mütercim Tercümanlık fakülteleri için diplomaya denklik tanınmaya başlamışlardır.

Belarus'da bu 2 bölüm dışında Turizm , Ekonomi, Uluslararası İlişkiler Fakültesi ; Diş Hekimliği Fakülteleri'de ;

Yabancı öğrenciler tarafından en çok rağbet gören fakültelerinin başında gelmektedir.

Belarus Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesi Belarus'un İlk ve Tek Dil Üniversitesi ( Dil Okulu ) durumunda olup ;

17 farklı dilde yabancı dil kursları düzenlenmekte, bu kurslara Belarus yerli halkı ve Belarus'a Minsk Rusça Kursu öğrenmeye gelen arkadaşlarımız'da arzu ettikleri takdirde haftada 2 gün aksam saatleri 19:00 - 21:00 arası bu ders programlarına da katılabilirler.

Belarus (Beyaz Rusya)nın en profesyonel olarak dil eğitimi derslerinin anlatıldığı Üniversite olup , söz konusu Minsk Rusça Kursu ise farklı bir çok Üniversite mevcut olup ; Minsk Devlet Dil Bilimleri Üniversitesine nazaran Minsk Rusça Kursu eğitim ücretleri daha ekonomik olabilmektedir.

Hazırlık eğitimi ile Rusça Dil Kursu arasındaki fark ise; Hazırlık fakültesinin ilk dönemi ilk (4 ay) ile Rusça Dil Kursu programı müfredat okutulan kitaplar aynı olup, hazırlık sınıfında, 2.dönem de Rusça dersleri dışında Belarus ekonomisi,  Belarus tarihi, İngillizce vb dersleri de okutulurken Minsk Rusça Kursun'da ise sadece Rusça (Rus Dili) Grammer öğrenimi devam etmektedir.

Belarus (Beyaz Rusya) Minsk Rusça Kurslarında dersler hazırlık programına göre daha hızlı anlatılmakta ve sınav yapılmamaktadır. Hazırlık eğitimi programında ise dersler Rusça dil kursuna göre; her ders 'den sınav yapılma kuralı olduğundan dolayı dersler daha yavaş işlenmekte ve konular sürekli çok sık tekrar edilmektedir.

Hazırlık eğitimi sınıfı hocaları hazırlık okuyan öğrencilerden eğitim sonunda bölüm olarak Rusça Mütercim Tercümanlık bölümü okumak isteyen öğrencileri Rusça dil kursu programına katılan diğer öğrencilere kıyasla daha fazla öğrencileri bunaltmaktadırlar. Hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenciler bütün derslerden sınava tabi tutulmakta başarılı olmak zorundadırlar. Beyaz Rusya (Belarus)'da derslerin hepsinden 3'er kez sınavlara girebilir, bütün derslerden başarılı olma zorunluluğu olup, tek ders'ten dahi başarısız olunması halinde Üniversitenin kuralı olan yıl tekrarı yapmak zorunda kalmaktasınız. Hazırlık eğitimi programını başarılı bir şekilde bitiren öğrenci arkadaşlarımıza Üniversite tarafından 'hazırlık diploması' verilirken, Minsk Rusça dil kursu eğitimi programlarına katılan öğrenci arkadaşlarımız ise yine Üniversite tarafından hazırlanıp dağıtılacak olan 'Mnsk Rusça dil kursu sertifikasını' almaya hak kazanmaktadırlar.
Üniversite'den alınacak hazırlık belgesinin Uluslar arası geçerliliği olup, Sovyetler Birliği ülkelerindeki istediğiniz Üniversite’ ye ve istediğiniz bölüme 1.sınıfa direkt kayıt olabilirsiniz.
Üniversite'de bolum, fakülte okumak isteyen tüm öğrenci arkadaşlarımız hazırlık programını bitirme zorunluluğu olup, bu zorunluluk Rusça dil kursları için için istenmemektedir.

Beyaz Rusya (Belarus)'da hazırlık fakültesi eğitimi her sene Eylül ayının 2.haftası itibari ile başlamakta ; 31 Mayıs'ta ders programı sona ermekte Üniversite tarafından ayarlanmış olup; (9 ay) sürecek bir programdır.

Belarus Cumhuriyetinde Hazırlık programı için her sene 15 kasıma kadar kayıt olabilmeye hak tanınmaktadır. Her sene haziran ayı içerisinde bütün derslerin sınavları yapılmakta, ancak yaz sezonu için sezonluk iş bulan - bulacak olan öğrenci arkadaşlarımız iş bulduklarına dair Üniversite Hazırlık Fakültesi dekanına iş bu belgeyi göstermek şartı ile sınavlara en az 2 hafta önce girebilme hakkını kazanmakta ve bu durum öğrenci arkadaşlar için sınavda sorumlu olacakları konu sayısının artmayacak olması ve zamanın da iş başı yapabilmeleri açısından kendilerine çok büyük avantaj sağlayacaktır.

 NOT:  com uzantılı Minsk Rusça Kursu web sitesi kopyadır.

Minsk Rusça Kursu RESMİ SİTESİ için ; www.minskruscakursu.com.TR ziyaret edebilirsiniz.